חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחריות אישית

 1. משהו שבאלי לחדד- יש בלוגריות שהן נשות מקצוע בתחומים מסויימים(דיאטניות, יועצות שינה, יועצות התפתחות והורות, יועצת זוגית ועוד מיליון)
  מה שמעניים אצלן זה גם התוכן המקצועי וגם התוכן האישי שבא מן הסתם ביחד.
  כשהעמוד הוא לא מקצועי בלבד, אי אפשר לצפות מאותואדם לדבר רק על המקצוע שלו או מן הסתם שבלוגריות היא גם דיאטנית, תראה מה היא לובשת, כל עוד העמוד שלה לא מדבר רק על תזונה.
  למה זה קשור?
  כשאתן שואלות אותי למשל שאלות שקשורות לזוגיות, אני עונה מהכובע המקצועי.
  כשאתן שואלות שאלות שקשורות להורות, אני עונה כאמא ולא כשאת מקצוע.
  אם תשאלו שאלות שקשורות לבריאות, סביר שאפנה אתכן לרופא. המילה של בלוגרית היא לא קודש הקודשים. אסור לכן(כן, אסור) לקרוא משהו ולפעול על פיו בלי לחקור אותו בעצמכן ולבדור אם הוא טוב לכן.
  אני  יכולה להמליץ על 1000 מוצרים שטובים ומתאימים לי, אבל ממש לא בטוח שהוא יתאימו לכל אחד.
  כמו שהרבה המליצו לי על העירויי ברזל, ובסוף התגלה שאני בכלל אלרגית אליו (כמובן שזה לא באשמת אף אדם, לא לקחתי את העירוי בגלל הממלצות שפה אלא בגלל שהרופא נתן)
  אבל באותה מידה, אם לא הייתי מקשיבה לרופא, האצבע המאשימה לא מופנית למי שהמליץ לי על זה, אלא לעצמי על שעשיתי משהו שהוא חסר אחריות.
  אני אומרת את כל זה בהקשר שהשתמשה בטים טיפוח של בלוגרית מחול וקיבלה כוויה חריפה בפנים.
  היא האשימה את הבלוגרית ואמרה שהיא חסרת אחריות שהיא פירסמה את זה לכל העוקבים שלה.
  אבל הבלוגרית בשום שלב לא הזדהתה כאשת מקצוע בתחום העור, אלא רק סיפרה על משהו שהיא עושה בעצמה ועזר לה להעלים פצעים. אותה חברה צפתה בזה והלכה לעשות כמוה בלי לבדוק האם המרכיבים מתאימים לה או לברר מה הסיכונים בהליך זה בכלל ואכלה אותה.

האם הבלוגרית אשמה? לא.
חד משמעית החברה שבחרה ללכת כעיוורת אחרי ההמלצה בלי לבדוק בעצמה או להפעיל שיקול דעת. וזה מקביל לכל תחום אחר.
אם בלוגרית אוכל תמליץ על ממרח, אני אוכל אותו בלי לבדוק אם יש בו חצילים, אבל אני אלרגית לחצילים, אני לא אוכל להאשים אותה שהיא המליצה! הרי אני זו שלא בדקתי.
אם בלוגרית שהיא יועצת זוגיות תספר על זה שהיא כאמא מביאה לילד שלה לשתות מים לפני גיל חצי שנה, זו בעיה שלה ושל הילד שלה ולא של מי שילך ויעשה כמוה בלי לבדוק אם זה מומלץ או נכון.
בקיצור- ברוך השם בעולם של היום יש אנשי מקצוע לכל דבר קטן. הם למדו תחומים מסוימים ויש להם אחריות כאנשי מקצוע.
לצרכן או לצופה או לעוקב יש אחריות כאדם ללכת לבדוק מה מתאים לו ולא להפיל אשמה על אף אחד אחר, כי משהו שיש לו הרבה עוקבים אמר משהו.
האם בלוגריות יכולות להיות חסרות אחריות? חד משמעית כן!!!!!!
אבל הם לא שונות מכל אדם אחר שיכתוב משהו חסר אחריות בכל מקום אחר ומישהו יקרא את זה ויבחר, משום מה, להקשיב לו, למרות שאין לאותו אדם שום סמכות בנושא.
אם בלוגרית תגיד לשתות אקונומיקה היא חד משמעית חסרת אחריות, אבל מי שיקשיב לה- לא פחות אשם ממנה על שהוא בחר ללכת כעיוור ולא לבדוק את המשמעות של הפעולה.
בקיצור, נראה לי שהבהרתי את הנקודה שלי. תלמדו איך ומאיפה לצרוך את התוכן שלכן בכל נושא.
אנשים יכולים לספר מה הם עושים, אבל זה לא אומר שאתם חייבים לעשות כמוהם.
אגב, גם מבחינה מקצועית, יכולה להיות יועצת זוגיות שהדעות שלה יהיו שונות לחלוטין משלי וזה לגיטימי, אתן צריכות לבחור מה מתאים ונכון עבורכן על  פי מה שאתן מאמינות וחושבות.